Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’ın premium özelliklerine erişmek ve onaylı bir hesaba sahip olmak için Instagram mavi tik başka bir deyişle Meta verified oldukça önemlidir. Bu nedenle çoğu sosyal medya kullanıcısı Instagram hesabını onaylatma işlemini ilgi çekici bulur. Bu rehberimizde Instagram mavi tik nasıl alınır, detaylarıyla açıklıyoruz.

 

Instagram Mavi Tik Nedir?

 

Instagram mavi tik, kullanıcının gerçek ve önemli bir kişilik olduğunu gösterir. Bu, özellikle kamu figürleri, ünlüler ve büyük markalar için geçerlidir. Mavi tikli bir hesap, sahte hesaplardan ayrılmasına yardımcı olur ve takipçilerine güven verir.

Ayrıca, mavi tikli hesaplar genellikle Instagram tarafından sunulan bazı özel özelliklere ve araçlara erişim hakkı kazanır. Örneğin, daha yüksek görünürlük ve öncelikli destek gibi avantajlar mavi tikli hesaplara sunulabilir. Bu nedenle, birçok kullanıcı ve marka için Instagram mavi tik, sosyal medya stratejilerinin önemli bir parçası haline gelmiştir.

Ek olarak, mavi tikli hesaplar Instagram tarafından sunulan bazı özel özelliklere ve araçlara erişebilir. Örneğin, bu hesaplar daha yüksek görünürlük ve öncelikli destek gibi avantajlardan faydalanabilirler. Bu yüzden, birçok kullanıcı ve marka için Instagram’ın mavi tiki, sosyal medya stratejilerinin önemli bir bileşeni haline gelmiştir.

Instagram Mavi Tik Avantajları Nelerdir?

Instagram mavi tik almak için genellikle Instagram’ın mavi tik rozeti alma koşullarını taşımanız gerekir. Ancak Meta Verified adlı bir abonelik sistemini Instagram kullanıcılarının hizmetine sunmayı planlayan Meta şirketi, herkesin mavi tik almasını kolaylaştıracak.

Henüz tüm ülkelerde Meta Verified aboneliği kullanıma açılmamış olsa da şimdiden başvurular kabul edilmeye başlandı. Peki mavi tik almak, ne işimize yarayacak? Avantajları neler? İşte mavi tik aldığınızda elde edeceğiniz avantajlar:

 

  • Doğruluk Onayı: Mavi tik, Instagram kullanıcılarına hesabın doğruluğunun onaylandığını gösterir. Sahte hesapların yaygın olduğu bir dönemde, kullanıcılar hangi hesaplara güvenebileceklerini ayırt etmekte zorlanabilirler. Onaylı rozetler, Instagram’da profil sayfasında, Reels, Stories ve Feed’de, doğrudan mesajlarda profil fotoğrafının yanında, arama sonuçlarında ve yorum bölümünde görünür.
  • Taklit Hesapları İzleme: Zuckerberg, onaylanmış hesaplarda “proaktif taklit koruması”ndan bahsetti. Meta, doğrulanmış hesaplarda taklitçileri izlemek için daha fazla çaba sarf edecektir.
  • Müşteri Hizmetlerine Erişim: Onaylı hesap sahipleri, Instagram Hikayelerinde özel çıkartmalara erişebilir.
  • Artan Görünürlük: Meta, onaylı abonelerin takip edilmesi önerilen hesaplar, Keşfet ve Reels altındaki önerilerde ve diğer kişilerin fotoğraf ve videolarındaki arama ve yorumlarda daha fazla görünürlük kazanacağını iddia ediyor.

 

Kimler Mavi Tik Alabilir?

Eğer hesabınız zaten onaylanmışsa, şimdilik abonelik için ödeme yapmanız gerekmez. Meta Verified programı yeni olduğu için, henüz her profil Meta Verified seçenekleri için hazır değildir.
Bununla birlikte herhangi bir Instagram kullanıcısının Meta Verified aboneliğine başvurması dahilinde abonelik sistemi piyasaya sürüldüğünde aylık belirli bir ücret ödeyerek Mavi tik alabilir.

Instagram Mavi Tik Fiyatı Ne Kadar?

Instagram tarafından daha önce onaylanan hesaplar, mavi tik rozeti için herhangi bir ücret ödememektedir. Ancak Meta Verified özelliği kullanıma sunulduğunda Instagram onayı aylık 14.99 dolar olarak ücretlendirilecek.

Abonelik yaptığınız halde kimliğiniz herhangi bir nedenle doğrulanamazsa paranız iade edilir, ancak iadeler 60 güne kadar sürebilir.

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram onayı, uygulama (iOS veya Android) üzerinden erişilebilir. Ayarlar’a gidip Hesaplar Merkezi’nden Meta Verified’a tıklayın. Eğer hesabınız için Meta Verified başvurusu mevcutsa, adınızın ve fotoğrafınızın altında “Meta Verified bekleme listesi” ibaresini görürsünüz.

Bedava Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram’da bedava olarak onay almayı deneyebilirsiniz. Eğer kamuya açık bir figür veya markaysanız ve gerçek bir kişi, kayıtlı işletme veya varlık temsil ediyorsanız, Instagram ile iletişime geçerek doğrulanmış hesap rozetini ücretsiz olarak alabilir, hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

Diğer İçerikler